
Előadások
Időpontok:
10.15-10.55: AMC stand: A tudatos táplálkozás
11.00-11.40: Márkus Barba metafizikai pszichoterapeuta: Tudatos gondolkodás az egészségért!
13.10-13.40: Rubint Réka: Egészéges életmód
13.45-15.05: dr. Tschürtz Nándor és Nagy krisztina: Az életmód és az érvédelem kapcsolata
15.05-15-45: dr. SztancsGyörgy: A mozgás szerepe a sportorvos szemével
15.50-16.30: Bakó Csilla: Testi lelki blokkok oldása
16.30-17.00: Tiszai Zoltán: Az egészség, mint értékes lehetőség
17.00-17.30: Gyöngyi József: Egészség másképpen - egy új életminőség
dr. Tschürtz Nándor
(belgyógyász, lipdiológus, kardiológus szakorvos, érgondnok)
Az életmód és az érvédelem kapcsolata
1969-ben született Sopronban. 1993-ban diplomázott a szegedi Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem, Általános Orvostudományi karán.
Szakvizsgát tett 1998-ban belgyógyászatból, 2001-ben kardiológiából, 2005-ben lipidológiából, majd 2008-ban diabetológiából.
1993-ban a Sopron M.J.V. Erzsébet Kórház belgyógyászatán kezdett el dolgozni, mint segédorvos, 1998 és 2001 között, mint alorvos. 2001-től a csornai Margit Kórház (amely hipertónia decentrum, zsíranyagcsere betegségek regionális központja) belgyógyász, kardiológiai részlegén kezdetben szakorvos, majd 2003-tól 2004-ig adjunktus. 2005-től 2007-ig ismét visszatér a soproni Erzsébet Kórházba, mint szakorvos, adjunktus. 2007 óta a Szombathelyi Vasút Egészségügyi KHT- nél dolgozik, valamint Sopronban magánrendelést folytat. 2008-tól az Érgondnok Eü. Kft. megalapítója és egyben belgyógyász, kardiológus és lipidológus szakorvosa.
Nevéhez fűződik, a 2003 és 2004 között, Dr. Vályi Péterrel együtt szervezett Csornai Egészségügyi Prevenciós Program (CSEPP), valamint a 2004-től jelenleg is működő:„SopronÉrt” szív – érrendszeri prevenciós program (www.sopronert2005.hu).
Szakmai érdeklődési területe: kardiovaszkuláris prevenció, atherosclerosist befolyásoló metabolikus tényezők, az egyéni és populáció szintű prevenció, valamint az edukáció.
Az alábbi szakmai társaságok tagja: Magyar Kardiológusok Társasága, Magyar Diabetes Társaság, Magyar Atherosclerosis Társaság, Magyar Hypertonia Társaság.
Nős, egy gyermeke van.
Nagy Krisztina
(dietetikus)
A dietetikus szerepe az életmód váltásban
2008-tól a Soproni Erzsébet Oktató Kórházban, kezdetben dietetikusaként, következő évtől megbízott csoportvezetőként folytatja tevékenységét. 2010-től az Érgondnok Eü.Kft. ben dolgozik.
Jelenleg a SOTE Egészségtudományi Karán végzi a Táplálkozástudományi Msc képzést.
Tagja a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének és a Magyar Diabetológiai Társaságnak.
Szakmai érdeklődési területe: diabetológia valamint az edukáció.
dr. Sztancs György
(traumatológus, sebész, sportorvos)
A mozgás szerepe a sportorvos szemével
Márkus Barbara
(metafizikai pszichoterapeuta, oktató, életmódtanácsadó, gyógyító-masszőr)
A tudatos gondolkodás szerepe a mindennapokban
"Ha vágysz a boldogságra, egészségre, vagy szeretnéd magőrizni azt, tarts velem!
Elkalauzollak olyan helyekre, ahol találkozhatsz Önmagaddal, megismerheted a legbensőbb rezdüléseidet és beleavatkozhatsz a tudatalattid legmélyebb részeibe, hogy életedbe tudatosan teremtsd meg a BOLDOGSÁGot és a EGÉSZSÉGed!"
A legtöbben nem hisznek abban, hogy hatalmukban áll megválasztani, mit éreznek, mit gondolnak.
A világra és a környezetükre úgy tekintenek, mint valami rajtuk kívül álló dologra. A környezetük történéseit, szereplőit, egészségüket pedig saját érzelmi-gondolati állapotuk szerint értékelik és belehelyezik különböző "dobozokba" (amiket valaha már a tapasztalásuk útján megalkottak):
- jó dolgok
- rossz dolgok
- egészség
- betegség
- jó események
- rossz események
- jó emberek
- rossz emberek.... stb...
Úgy gondolják, hogy ezeket a "dobozokat" rajtuk kívülálló erők hozták létre és mozgatják. Ők maguk pedig "elszenvedői" az eseményeknek, a jó, vagy rossz emberek közelségének, a betegségeknek.
Néha megértik azonban az emberek, hogy a "dobozok" semmi mástól nem jönnek létre, mint attól, ahogy ők maguk viszonyulnak a világhoz, a környezetükhöz.
Olvass tovább: https://atudatoselet.webnode.hu/news/elso-bejegyzes/
Szeretettel várok mindenkit az előadásomon!
Bajcsy Veronika: A tudatos táplálkozás
A TELJESSÉG a TEST- LÉLEK- SZELLEM harmóniájának megteremtésével érhető el. Ennek fontos részét képezi a táplálkozás, egyrészt mint a fizikai test működéséhez szükséges vitaminok és ásványi anyagok forrása, másrészt mint élvezeti forrás, harmadrészt mint családot összetartó közös élmény.
Ezt a hármasságot szolgálja az AMC főző- és tálaló rendszer, mely különleges tulajdonságai révén víz nélküli főzést illetve zsiradék hozzáadása nélküli sütést tesz lehetővé. Ennek eredménye az elkészült ételek magas vitamin és ásványi anyag tartalma, a bűntudat nélküli inyenckedés. A főzés idejének rövidsége lehetővé teszi minden család számára, hogy feledésbe merüljenek a műanyag dobozban kapható félkész- és készételek, a mikrohullámú sütőben történő főzés és melegítés (mely halottá teszi az ételt). A percek alatt MAGUNK által elkészített ételnek párja nincs, energetikai értéke pótolhatatlan!
Előadásom nagy részét főzőbemutató teszi ki, ahol a fent említett elméletet gyakorlatban is meg lehet tekinteni.
Szeretettel várok minden érdeklődőt!
Bakó Csilla: Testi lelki blokkok oldása
Tiszai Zoltán: Az egészség, mint ÉRTÉKES lehetőség
Tiszai Zoltán életstílus -tanácsadó beszél az egészség szerepéről, mint legnagyobb értékünkről, annak megőrzésének módjairól.
Bemutatja a különböző növények hatóanyaginak felhasználását.
Gyöngyi József: Egészség másképpen - egy új életminőség
- A táplálkozás szerepe egészségünkben, hatásai a szervezet öngyógyító képességeinek újraindításásra.
- A civilizációs betegségek újraértékelése.
- Mit tehetünk önmagunkért?
- Az életerő visszaszerzése.
Ha siekrült felkelteni érdeklődését, szeretettel várom előadásomon!